הוגו צ'אבס הוא השטן, א. גליאנו

המערכת: אם יש מחלקות נפרדות לשדים ולמלאכים, אנחנו מאמינים שהוגו צ'אבס ומרגרט תאצ'ר נשלחו לכיוונים הפוכים. הקטע הקצר שמובא כאן נכתב על ידי אדוארדו גליאנו, היסטוריון עממי, עיתונאי, סופר, ופרשן כדורגל שכבר תורגם כאן בעבר. הקטע נכתב לפני מותו של צ'אבס בחודש שעבר ומפורסם לכבוד בחירתו של יורשו ומי שמתעתד להמשיך בדרכו של צ'אבס, ניקולאס מאדורו.

הוגו צ'אבס הוא השטן

למה? כי הוא לימד שני מיליון ונצואלנים קרוא וכתוב במדינה שבבעולתה משאב הטבע החשוב בעולם, נפט. 

פעם גרתי בוונצואלה במשך כמה שנים, ואני יודע היטב איך הדברים היו. כינו את המדינה "ונצואלה הסעודית" בגלל הנפט הרב שיש בה. היו בה, באותה העת, גם שני מיליון ילדים שלא יכלו ללכת לבית ספר כי לא היתה להם את הניירת המתאימה. 

אז הגיעה ממשלה חדשה, הממשלה השטנית הזאת, ועשתה דברים פשוטים כמו להגיד: "ילדים צריכים ללמוד בבית ספר, עם או בלי ניירת." זה היה האות לסוף העולם, ההוכחה שצ'אבס הוא רשע מרושע. וצ'אבס, משראה שיש ברשותו את העושר הזה, ושבגלל המלחמה בעיראק מחירי הנפט טיפסו, רצה לנצל את הרווחים הנוספים לצרכי סולידריות. הוא רצה לסייע לארצות אמריקה הלטינית, ובמיוחד לקובה. קובה שלחה רופאים, ובתמורה וונצואלה שילמה בנפט. אבל גם הרופאים האלה היו סיבה למהומה. אומרים שהסתדרות הרופאים בוונצואלה זעמה על הנוכחות של אותם הפולשים, שעבדו בשכונות העוני. בתקופה שבה אני גרתי שם, בתור כתב זר מטעם עיתון קובני, מעולם לא ראיתי רופא בסביבה. עכשיו, לעומת זאת, יש רופאים בנמצא. הנוכחות של רופאים קובנים היא הוכחה נוספת לכך שצ'אבס הוא אם לא לפחות השטן עצמו אזי נציגו עלי אדמות. 

לכן כשקוראים את החדשות צריך לתרגם את הכל. שורש כל הרע הוא בצורך להצדיק את המכונה השטנית של המוות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s