מכתב מאת "הזועמים" בפריז לתנועת המחאה בישראל

1. אנחנו, "הזועמים" מהבסטיליה בפריז, שותפים לזעם שלכם ותומכים בשאיפה שלכם להשיג צדק חברתי בישראל. מול הטייקונים הכלכליים (בין שהם לאומיים או בינלאומיים) הגיעה העת לשינוי, שינוי לגיטימי ובדרכי שלום.

2א. התנועה שלנו היא לא אלימה, ולמרות שהיא תנועה פוליטית היא לא קשורה באף מפלגה או ארגון עובדים. המטרה שלנו היא צדק חברתי לכל, בהתבסס על עקרונות אוניברסליים.

2ב. העקרונות ההומניסטיים האלה תקפים לגבי הכל, ללא הבדל של מוצא או אמונה כלשהי. אלה הם היסודות לסולידריות בין יחידים ובין עמים.

2ג. אנחנו מעוניינים להרחיב את הסולידריות בין כל העמים, סולידריות שלדעתנו היא הכרחית. אנחנו צריכים לעשות את זה על מנת להאבק בדיכוי שהוא בינלאומי. אנחנו צריכים לעשות את זה על מנת ליצור בעולם שאנחנו חולקים את התנאים לשלום ולצדק, שהם השאיפה של כולנו.

2ד. כבני אדם שדורשים דמוקרטיה אמיתית, אנחנו לא יכולים לתמוך באף משטר שלא מכבד את הזכויות של כולם לכבוד ולאזרחות מלאה.

2ה. שיוויון פוליטי והזכות לכבוד לא יכולות להיות נפרדות מכיבודה של הזכות להגדרה עצמית.

2ו. גירוש אנשים מאדמתם ומבתיהם, הרס הרכוש והתרבות שלהם, כיבוש והפקעת קרקעות, כל אלה הם בלתי-נסבלים יהיו מה שיהיו התירוצים.

3. בצרפת הממשלה מעודדת קסנופוביה וגזענות. היא פוגעת בזכות של מהגרים להתאזרח. אותה הממשלה גם משמרת יחסים כלכליים רצחניים, כמו סחר בנשק ומסחר אולטרה-ליברלי, ומתמידה במדיניות כלכלית של תקופת מלחמה. אנחנו מגנים את כל זה כחוסר אחריות וכפשע.

4. אתם, כמונו, קשורים בתנועה עולמית ש"האביב הערבי" היה הנחשון שלה. איך דבר כזה יתכן מבלי שהזעם והזכויות של הפלסטינים ילקחו בחשבון?

5. אנחנו מציעים לכם לפתוח איתנו בדיאלוג על היעילות שבשילוב השיקולים האלה, שאנחנו מניחים שהם אוניברסליים. בדרך הזאת התנועה שלכם תוכל לקיים דיאלוג עם כל הפלסטינים ולקחת יוזמה ולהיות משולבת בכל התנועות שדורשות גם צדק חברתי וגם דמוקרטיה אמיתית. המטרה שלנו, שהיא אוניברסלית, חייבת לכלול את כל העמים מסביב לים התיכון.

מצורף [יתורגם בהמשך] המצע הבינלאומי שלנו.

אומץ על ידי האסיפה הכללית ב-4 בספטמבר 2011
[אנגלית]

[האחד במאי 2009: ראפ חסרי הניירת. הפזמון החוזר: "נמאס!"]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s